Díszünnepség a magyar nyelv napja tiszteletére

November 11-én díszünnepséggel emlékeztünk a magyar nyelv napjára. A program díjátadóval kezdődött: az Anyanyelvápolók Szövetsége és A Magyar Nyelv Múzeuma elismerése minden évben olyan személyt illet, aki munkájával támogatja legfőbb kulturális értékünk megőrzését, valamint Széphalom eszméjét. Az Anyanyelvünkért és Széphalomért díjat idén Brézai Zoltán, a II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár munkatársa kapta, akinek ezúton is gratulálunk.

Az idei és a tavalyi év központi alakja Petőfi Sándor volt. Költőnk születésének 200. évfordulója számos programot ihletett országszerte: emlékházak nyíltak, kiadványok jelentek meg, tárlatok születtek. Május 12-e óta A Magyar Nyelv Múzeumában is megtekinthető az „Egész uton haza felé”- Petőfi vándorlásai című kiállítás. A bicentenárium méltó lezárása volt Rékasi Károly színművész és Somlai Valéria zongoraművész csodálatos előadása, melyen Petőfi Sándor kevésbé ismert prózájából hallhattunk részleteket.