A magyar kultúra napja

Január 22. - 1823-ban Kölcsey Ferenc ekkor tisztázta le a Himnusz kéziratát, erre emlékezve immár 31 éve ezen a napon ünnepeljük a magyar kultúrát.

A Magyar Nyelv Múzeumában 18 órától kezdődő díszünnepség a Himnusz szavalatával kezdődött, melyet Hauzer Lívia, az Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola 7. osztályos tanulója adott elő. Ezt követően Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely város polgármestere köszöntötte a vendégeket. Varjú Frigyes, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. nemzetiségi és külhoni főszerkesztője beszéde után Szamosvölgyi Péter átadta a Közművelődési díjat, melyet 2020-ban Bodnár László költő kapott. Sátoraljaújhely Város Önkormányzata, és a Városvédő és Szépítő Egyesület Elismerő oklevelet adományozott Brősztl Gyula úr, valamint az Intervox Női Kar részére.
Az ünnepi műsort köszönjük a Bodrogszerdahelyi Alapiskola növendékeinek, és felkészítő pedagógusainak.